Вчимо математику.
Як вивчити математику?
Зміст
2. Як зрозуміти математику самому і допомогти дитині із завданнями?
2.1. Як можна зрозуміти математику з нуля?
2.2 Як пояснити математику дитині, якщо вона йому нецікава?
3. Як швидко вивчити математику?
3.1. Чим керуватися при вивченні математики?
3.1.1 Не сидіть, склавши руки!
4. Як зробити навчання математики цікавим для дитини?
Іноді діти насилу вчаться в школі, оскільки деякі предмети для них важкі. Одним з них є математика. Вона стає цікавою тільки після того, коли знаєш, як розуміти математику. Це можливо тільки тоді, коли вчитися поступово, переходячи від простих тем до складних.
Про те, як вивчити математику з нуля, сказано і написано дуже багато. Причиною цього є практична необхідність використання отриманих математичних знань у повсякденному житті. Важко собі уявити, як би могла жити людина в сучасному цивілізованому світі, якби не вміла рахувати гроші, вимірювати відстані або створювати точні вимірювальні прилади.
Існує навіть думка, що математика і музика є універсальними мовами Всесвіту. Тому без вивчення даної науки навряд чи можна осягнути таємниці оточуючого нас світу.
Чи важко вчити математику?
Вивчити математику насправді не так важко, як це може здатися з першого погляду. Головне при цьому - правильно почати процес навчання. Деякі люди мають певний страх перед цією дисципліною. Їм навіть здається, що математика - майже магічна наука, а самі математики - це чарівники, які за допомогою малозрозумілих символів і знаків творять чудеса. Тому необхідно також правильно налаштуватися на процес навчання і не здаватися при перших невдачах.
Існує одна складність, з якою стикаються деякі початківці. Це той факт, що математика - наука абстрактна. Вона має справу не безпосередньо з предметами, які нас оточують, а з їх числовим еквівалентом.
Для того, щоб вчити математику з нуля, необхідно зрозуміти, що весь навколишній наш світ може бути пояснений за допомогою математичної мови. Знаючи закономірності природних процесів і числа, що характеризують людське суспільство, з'являється можливість ними керувати і створювати щось нове і корисне.
Як зрозуміти математику самому і допомогти дитині із завданнями?
Розуміння математичних принципів, і знання їх дій потрібні як дітям, так і дорослим:
• математика використовується в багатьох професійних сферах діяльності. Серед них фізичні спеціальності, програмування, інженерія, картографія та багато інших;
• в життя цю дисципліну варто згадати при правильному підрахунку грошей, обчисленні часу, аналізі ситуації і т. д.;
• оскільки людина живе в світі причинно-наслідкових взаємозв'язків, то математика сприяє розвитку логічного мислення;
• батькам ця наука потрібна, щоб допомогти дитині зі шкільним домашнім завданням.
Математику можна назвати мовою теорії природи, оскільки в таких науках, як фізика і хімія, використовуються саме математичні формулювання. Відмінністю між математикою і фізикою, є абстрактність першої науки від конкретності других. Якщо фізична формула описує процес, то цей процес можна спостерігати в реальному світі. Абстрактні ж позначення відповідають чомусь конкретному в природі.
Розуміння математики дає багато чого:
• створювати теореми-припущення про навколишні предмети, проводити їх аналіз;
• розвивати усний рахунок, який може створювати труднощі;
• формувати просторово-часову інтуїцію і поняття про модель об'єкта;
• поліпшити абстрактне мислення і вміння робити висновки на основі доказів;
• правильно вміти визначати частини, на які треба поділити, наприклад, шоколад, щоб усім дісталося порівну.
Як можна зрозуміти математику з нуля?
Людина володіє різними здібностями. Вважається, що практично всіх людей можна поділити на дві великі категорії: з гуманітарних і математичним складом мислення. Гуманітаріям важче впорається з математичними сумами і аксіомами, оскільки вони мислять, пов'язуючи людські почуття і красу природи з поетичними порівняннями, метафорами і епітетами. Математики мислять ж абстрактними категоріями за допомогою мови цифр і формул.
На відміну від фізики і хімії, мова математики повністю абстрактна і описує складні взаємодії між категоріями на теоретичному рівні. Деякі поняття, якими зараз оперує цей предмет, навіть не знайшли ще аналогій в реальному світі. Методи навчання математики відрізняються від таких в природничих науках.
Математику можна поділити на кілька розділів, але основними є алгебра і геометрія, що мають безліч підрозділів. При освоєнні алгебраїчних тем іноді можна взагалі не користуватися знаннями з геометрії, але не завжди навпаки.
Щоб зрозуміти, як вчити математику з нуля, варто грамотно розподіляти свій час і не пропускати занять. Починати необхідно з базових, найпростіших тем, рухаючись до більш складних.
Ця наука не відірвана від реального світу, тому пошук аналогій і прикладів об'єктів з життя допоможе правильно засвоїти чергову тему, щоб вона не була занадто важкою.
Необхідно знайти хорошого вчителя. Репетитор з математики в Києві зможе приходити додому. Він допоможе дитині підвищити успішність і сформувати хорошу базу теорії. Батькам пояснить, на що звернути увагу і усунути труднощі.
Як пояснити математику дитині, якщо вона йому нецікава?
Ставлення дитини до предмету закладається з наймолодших класів. Уміння педагога не тільки грамотно викласти матеріал, а й наводити безліч прикладів для його закріплення - ось одна із запорук успішного розуміння предмета. Іноді в вищих і середніх школах теми викладаються бездоганно, але вчителі не можуть зацікавити дитину. В крайньому випадку це зводиться до того, що школярам кажуть: «Алгебра та геометрія вам знадобляться в житті». Ще однією причиною того, що в школі дитина не хоче вчити математику, є те, що уроки ведуться незрозумілою мовою з купою невідомих слів і термінів.
Якщо раніше альтернативним варіантом навчання предмету було онлайн-навчання, то найбільше це були курси іноземних мов. На сьогоднішній день викладається і математика. Навчання математики онлайн з репетитором зручне, і він знатиме, як підтягти математику.
Як швидко вивчити математику?
Вивчати математику в деяких випадках доводиться в короткі терміни і в підвищеному темпі. Такий інтенсивний курс може знадобиться при підготовці до:
• олімпіад різних рівнів складності. Важливо також знати час, який залишається до проведення математичних конкурсів;
• вступних іспитів в загальні або технічні вищі технічні навчальні заклади;
• складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з математики;
• написання контрольних робіт і тестів школярами.
Навчитися математики швидко може знадобитися не тільки дітям, а й дорослим. Це може знадобитися для підвищення кваліфікації, якщо професія пов'язана з розрахунками або для освоєння нових навичок при пошуках нової роботи.
Щоб навчитися в короткі терміни, досить слідувати декільком правилам, які можна звести до наступних тверджень:
• розробити чітку програму уроків, їх тривалість;
• рухатися від простого до складного, не роблячи розривів в темах, навіть якщо вони незрозумілі спочатку;
• завести окремі зошити з сумами формул, аксіом і теорем, які завжди повинна бути під рукою;
• по кожній темі вирішувати по кілька завдань різних рівнів складності із різними висновками і доказами;
• проводити регулярні тестування в онлайн-форматі або на письмових тренажерах;
• знайти хорошого викладача, який зможе пояснити незрозумілі методи рішень і властивості математичних понять;
• сформувати для себе чітку мету і розробити точну мотивацію для навчання.
Чим керуватися при вивченні математики?
Кожна людина унікальна по-своєму. Але тисячолітній досвід вивчення математики вивів найбільш ефективну методику того, як ефективно вивчити математику з нуля.
1. Правильно налаштуватися на процес навчання, і не думати про те, що математика - дуже складна наука, якої навчаються лише деякі з людей. Для того, щоб вивчити математику не треба бути генієм, це доступно всім.
2. Не кидати заняття, навіть якщо спочатку щось не виходить, або у Вас виникає відчуття, що чергову тему зрозуміти просто неможливо. Математика - це наука, в якій існують важливі взаємозв'язки між усіма розглянутими питаннями.
3. Намагайтеся вникнути в те, що Ви вивчаєте зараз, і спробуйте за допомогою простих аналогій знайти заміну незрозумілій математичній мові. Це може бути навіть самий елементарний рахунок на пальцях.
4. Задавайтеся питаннями, і самі пробуйте знайти на них відповідь. Математика з нуля - це процес поступового накопичення знань. Уже давно відомо, що найбільш запам'ятовується те, до чого людина дійшла самотужки. Якщо все ж задовільної відповіді не знайшлося, можна звернутися до довідника або попросити допомоги інших, які можуть дати Вам урок математики.
5. Не тільки запам'ятовуйте, а й пишіть. Знання, отримані шляхом читання або прослуховування, повинні пройти і через руку. Тому зручним буде ведення конспекту, в який будуть заноситися короткі формулювання Вами прочитаного або почутого.
6. Якщо завдання або приклад особливо важкі, дуже важливо розділити їх на більш прості блоки. Вирішення цих простих блоків дасть в результаті кілька часткових відповідей. Ці часткові відповіді при з'єднанні їх воєдино і дадуть спільну відповідь на сформульоване завдання.
7. Вирішувати задачу або приклад необхідно поступово, але не у всіх випадках необхідно йти з початку тексту завдання в кінець. Прочитавши умову завдання, спробуйте визначити, від чого можна відштовхнутися, щоб вирішувати його найбільш простим способом.
8. Під час заняття постарайтеся вибрати таке місце, в якому буде проходити урок, в якому Вам буде найбільш зручно і приємно знаходитися. Це може бути парк, сквер, річка, Ваша кімната або балкон Вашої квартири. Навчіться вирішувати завдання навіть в транспорті.
9. Вивчення математики не повинно спочатку сильно стомлювати, інакше в подальшому займатися просто не захочеться. Інформація повинна бути поділена не на кілька дуже великих частин, вчити які треба буде цілими годинами. Краще це робити не дуже довго, але досить часто.
10. Для того, щоб вивчити математику, також завжди тренуйте пам'ять і увагу. Загадки, завдання, головоломки, шахи - все це сприяє поліпшенню пам'яті і підвищення рівня аналітичних здібностей. Для запам'ятовування матеріалу також можна використовувати мнемотехнічні правила - в жартівливій або віршованій формі навіть найважчий матеріал стане набагато легше. Навчитися цьому зовсім не важко.
Не сидіть, склавши руки!
Після того, як людство винайшло математику, життя людини і технічний прогрес досягли небувалого рівня. За допомогою математики стали можливі багато винаходів і підкорення багатьох висот - але ж все починалося зі звичайного рахунку на яблуках.
Тому можете сміливо приступати до вивчення математики, навіть з найнижчого рівня. Ви помітите, що з кожним разом дуже важкі приклади стануть легкими, завдання перестануть бути заплутаними, а рівняння страшними.
Можете також користуватися багатьма посібниками, в яких математика викладається дуже просто, але розглянуті проблеми істотні. Такими книгами можуть бути підручники і збірники популяризаторів науки - Якова Перельмана, Пітера Вінклера, Стівена Хокінга і багатьох інших. Вони дуже допоможуть Вам вирішувати найважчі завдання.
Навчання математики з нуля дасть Вам можливість відчути себе в царстві науки, яка допоможе багато в чому.
Як зробити навчання математики цікавим для дитини?
Математика як наука сама по собі цікава. Навчання дітей математиці - важлива частина навчального процесу для педагогів і батьків. Даний предмет - не просто ряд чисел і незрозумілих формул, властивостей в товстих підручниках і посібниках. На даний момент математика - найбільш універсальна мова пізнання природи і Всесвіту.
Вивчення дисципліни допомагає поліпшити абстрактне і просторове мислення, як результат - підвищити логічні здібності.
Математика стане в нагоді в звичайному житті всім - від інженерів до письменників, оскільки з нею стикаєшся практично на кожному кроці.
Живучи в технічному столітті, людина виявляється залучена в круговерть чисел і формул.
Вам може бути цікаво:
Коментарі
Дописати коментар